• SPRZĄTANIE ŚWIATA 2021

• 11.04.2022 21:03
      • Co prawda akcja pn. Sprzątanie Świata odbyła się w dniach 17-19 września, jednak ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne, uczniowie ZSO dopiero dziś, 24 września, wzięli udział w tym jakże potrzebnym wydarzeniu.
        Już od 8:15 uczniowie przystąpili do wielkiego sprzątania pobierowskich lasów. Klasy V, VI i VII sprzątały tereny zielone przy kościele i cmentarzu. Klasy IV i VIII sprzątały tereny zielone przy ul. Frontowej. Natomiast klasy I, II i III sprzątały tereny zielone przy ul. Chmielnej, Brackiej, Wczasowej i Szczecińskiej oraz leśną polanę przy ul. Zachodniej.
        Bardzo pocieszający jest fakt, że pomimo wielkiego zapału uczniów oraz dokładnego przeszukiwania terenów zielonych, w tym roku zebraliśmy znacznie mniejsze ilości odpadów niż zazwyczaj. W sumie 45 worków śmieci, a oprócz tego z lasu wynieśliśmy opony, krzesła, plastikowe donice i kuchenny ruszt, a także wiele innych przedmiotów, które nigdy w lesie nie powinny się znaleźć.
        Sprzątając miejscowe lasy uczniowie brali jednocześnie udział w rywalizacji klasowej na największą ilość zebranych śmieci. Wyniki rywalizacji już w czwartek na zajęciach z wychowawcami.
        Dziękujemy Urzędowi Gminy Rewal oraz Wodociągom Rewal sp. z o. o. za dostarczenie worków i rękawic oraz pomoc przy organizacji zbiórki śmieci.