• 11.04.2022 21:54
      • „Wczoraj, jutro, dziś potrzebny jest pluszowy miś”
        25 listopada tradycyjnie obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia . Z tej okazji zamiast mundurka mile widziany był strój „misiowy”, „na misia”, z wizerunkiem pluszaka. Dominowały więc ubrania w kolorze brązowym, beżowym i żółtym, jak na jesień, choć późną, przystało.
        Zaczęło się od tego, że rano uczniowie klasy VI razem z pluszową zabawką witali uczniów i nauczycieli , wręczając papierowe misie, które tego dnia pełniły funkcję tarczy szkolnej.
        Od wielu lat z okazji Dnia Pluszowego Misia odbywa się nasze Szkolne Czytanie- nauczyciele zapoznają uczniów z kolejnymi fragmentami książek o Kubusiu Puchatku. Tym razem uczniowie wysłuchali interpretacji w wykonaniu swoich Wychowawców.
        Obejrzeli też prezentację multimedialną dotyczącą genezy Światowego Dnia Pluszowego Misia. Przy okazji poznali gatunki niedźwiedzi i przypomnieli sobie postacie misia stworzone w różnych tekstach kultury przeznaczonych dla dzieci , a dobrze znane i lubiane również przez dorosłych. Dorośli też kiedyś byli dziećmi!
        Ten dzień był również okazją , by posłuchać piosenek o misiu, które rozbrzmiewały podczas przerw na szkolnym korytarzu. Któż nie zna takich przebojów, jak „Jadą , jadą misie” czy „Biały miś dla dziewczyny”?
        Choć święto trwa jeden dzień, to zawsze potrzebny pluszowy miś-wczoraj, jutro i dziś.
        Beata Bresler
        Edyta Bartkowska