• MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK

• 11.04.2022 22:03
      • W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej Mała książka - wielki człowiek, Instytut Książki zaprosił wszystkich pierwszoklasistów w Polsce do przeżycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy, pierwsze zdania i wreszcie umiejętność czytania.
        Uczniowie klasy I otrzymali dzisiaj w bibliotece Wyprawkę Czytelniczą:
        książkę pt. Pierwsze abecadło - antologię tekstów wybitnych polskich autorów dziecięcych, zarówno klasycznych, jak i współczesnych, w opracowaniu graficznym Iwony Chmielewskiej - artystki o niezwykłej wrażliwości i dorobku twórczym, znanej i cenionej także za granicą;
        broszurkę pt. Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem - poradnik dla rodziców i opiekunów, podpowiadający, jak wspierać dziecko w nauce czytania, stanowiący również zbiór pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami literackimi;
        Kreatywny alfabet - plakat z literami do wycinania, wspomagający naukę alfabetu i czytania.
        Zachęcam Rodziców do wspólnego czytania z dzieckiem. Mam nadzieję, że materiały zawarte w wyprawce, pomogą rozbudzić dziecięcą wyobraźnię, kreatywność i najważniejsze pasję do czytania książek.
        Nauczyciel bibliotekarz Aneta Krawczuk