• Kącik wolontariusza

•

Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II, ze szczególnym udziałem uczniów klasy V KSP i ich rodziców bierze udział w adopcji grupowej w ramach "Adopcji Serca" organizowanej przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza.
          "Adopcja Serca" to pomoc konkretnemu dziecku żyjącemu w Afryce, które jest sierotą lub którego rodzice są w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Często rodziny takie są wielodzietne i naznaczone wirusem HIV. Do programu przyjmowane jest jedno dziecko z rodziny.
          Program ma pod swoimi skrzydłami ponad 800 dzieci.
          "Adopcja Grupowa" jest adopcją grupy przedszkolnej. Wiek dzieci kwalifikowanych do tego programu waha się pomiędzy 3-5 lat, z przewagą dzieci młodszych. Są to dzieci mieszkające w pobliżu Misji Sióstr Boromeuszek w Mpanshya. Część z nich jest sierotami bądź półsierotami, ale zdarzają się i dzieci z pełnych, aczkolwiek skrajnie ubogich rodzin. Adopcyjny Rodzic decydujący się na taki rodzaj adopcji wspiera całą tę grupę, choć zostaje mu przydzielone konkretne dziecko.

ZAKUP ŻYWNOŚCI

Nasza V klasa, zakupiła we wrześniu żywność dla naszego małego przyjaciela, kupiliśmy też dwie żywe kury, które zapewne zostaną w najbliższym czasie zjedzone przez całą rodzinę chłopca :) Teraz właśnie odbyła się dystrybucja tych zakupów.
          Pragniemy również serdecznie podziękować za udział w loterii andrzejkowej! Zebraliśmy 120 zł!!! BARDZO DZIĘKUJEMY!

PACZKA DLA GIFTA

Klasa V zaopatrywała w ubiegłym roku szkolnym swojego małego podopiecznego w materac, koc, żywność i ...żywe kury. Gift otrzymał również paczkę od klasy. Zachęcamy także innych uczniów, aby przyłączyli sie do akcji pomocy przedszkolakom. Za ok. 3 miesiące czekają nas święta Bożego Narodzenia, ten okres jest bardzo trudny dla dzieci w Zambii, gdyż w tym czasie jest duży problem z żywnością. Dzieci z pewnością ucieszyłyby sie też z drobnych podarków. Wysłanie małej przesyłki w kopercie bąbelkowej do 2 kg kosztuje 41,40 zł, a do 1 kg - 21,80 zł. W takiej kopercie mozna wysłać artykuły szkolne, kolorowanki, drobne słodycze, małe ubranka itp. Zapraszamy do współpracy.

NASIONA DLA AFRYKI

Mpanshya to wioska w Zambii, położona około 200 km na wschód od stolicy kraju - Lusaki. W tym położonym głęboko w buszu miejscu Zgromadzenie Sióstr Boromeuszek Mikołowskich prowadzi swoją misję, w której oprócz szpitala i hospicjum działa także przedszkole. Siostry robią wszystko aby usamodzielnić swoich małych podopiecznych (a przez nich także ich rodziców), dlatego założyły ogródek przedszkolny, w którym uczą dzieci siać i opiekować się roślinami.
          Nasiona, które zebraliśmy już dotarły do Afryki.

PODZIĘKOWANIA ZA NASIONA

Drodzy Uczniowie!
          Szanowni Rodzice, Dyrekcjo i Nauczyciele!
          W imieniu zambijskich Przedszkolaków z misyjnego Przedszkola „Arka Noego” pragnę przekazać najserdeczniejsze podziękowania za udział w akcji „Nasiona dla Afryki”. Przeogromne „Zikomo” za okazanie wielkiego serca! Dzięki Wam zambijskie przedszkolaki bardzo długo będą miały nasionka do obsiewania przedszkolnego ogródka, a zebrane plony będą wykorzystywane podczas przygotowywania posiłków dla dzieci. To najbardziej ceniony i najpiękniejszy dar dla tych dzieci–dar pożywienia. Z całego serca dziękuję!
          Z wdzięcznością,
          Bernadeta Milewski