• Gminne zawody sportowe w koszykówce

• 26.12.2018 19:28
      • Dnia 14.12.2018 w Niechorzu po raz kolejny odbyły się coroczne zawody gminne w koszykówce chłopców i dziewcząt. Rywalizowały szkoły z Niechorza,Rewala i Pobierowa z klas VII, VIII oraz III gimnazjum.
        Punktualnie o 9.00 rozpoczął się pierwszy mecz, w którym naprzeciw siebie stanęły drużyny dziewcząt z Pobierowa i Rewala. Po czterech sześciominutowych kwartach lepsze okazały się dziewczęta z Pobierowa, które wygrały 28:2. Następny mecz, to mecz w grupie chłopców pomiędzy Niechorzem a Pobierowem. Wynik 9:23 dla Pobierowa. Kolejne mecze to mecze dziewcząt i chłopców pomiędzy Niechorzem i Rewalem.
        Kolejne nasze spotkanie to mecz dziewcząt z drużyną z Niechorza. Po dramatycznym meczu i emocjonującej końcówce tablica wyników pokazywała remis 8:8 lecz zapas punktów z pierwszego meczu pozwolił cieszyć się z pierwszego miejsca szkole z Pobierowa. Dziewczęta uzyskały awans na zawody powiatowe.
        Ostatni mecz podczas turnieju to mecz pomiędzy chłopcami z Rewala i Pobierowa. Mądra gra w obronie oraz zabójcze kontry chłopców z Pobierowa pozwoliły cieszyć się ze zwycięstwa po końcowym gwizdku. Wynik 14:7!

Dwa nasze zespoły zajmują pierwsze miejsca w zawodach gminnych i uzyskują awans na zawody na szczeblu powiatowym w styczniu.
        Brawo!!!