• VII Gala Wyróżnień - Karolki 2019

• 11.06.2019 22:26
      • We wtorek, 11 czerwca w Zespole Szkół Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II w Pobierowie odbyła się VII Gala Wyróżnień „Karolki 2018”. To niezwykłe w swej istocie wydarzenie ma na celu promowanie pożądanych postaw wśród uczniów, oceniając nie tylko osiągnięcia naukowe i różnorodne talenty, ale także koleżeńskość, otwartość w kontaktach z otoczeniem oraz chęć bezinteresownego niesienia pomocy.

Nazwa statuetek nie jest przypadkowa, pochodzi bowiem od imienia patrona szkoły – papieża Polaka - Karola Wojtyły. Kapituła konkursowa w której składzie znalazła się cała Rada Pedagogiczna przyznawała wyróżnienia w 6 kategoriach:

- Przyjaciel szkoły czyli osoba lub instytucja bliska sprawom szkoły, służąca radą i pomocą;

- Geniusz roku - wyróżnienie za szczególne uzdolnienia i wybitne osiągnięcia w nauce;

- Sportowiec roku - wyróżnienie za wybitne osiągnięcia w sporcie;

- Artysta roku - wyróżnienie za szczególne uzdolnienia artystyczne;

- Pasjonat książek - wyróżnienie za przeczytanie największej liczby książek w danym roku szkolnym;

- Wielki sercem - wyróżnienie za poświęcenie i wybitne zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły

W jednej kategorii - Najlepszy kolega - wyboru dokonali uczniowie ZSO w Pobierowie w tajnym głosowaniu.

Scenariusz całego wydarzenia opracowała pani Aneta Krawczuk – nauczycielka języka polskiego, zaś wsparcia lektorskiego w czasie prezentacji nominowanych uczniów udzielił pan Marcin Smoczyk – nauczyciel geografii. Całość rozpoczęła się o 10:00 w sali gimnastycznej od wystąpienia dyrektor szkoły - pani Katarzyny Pietrzak. Galę poprowadzili uczniowie szkoły – Martyna Sztandera i Marcel Jarocki, a uroczyście otworzył ją występ uczennicy Natalii Krupy, który zaśpiewała utwór Pauliny Przybysz „Nie bój się chcieć”.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi starosta gryficki – Ryszard Chmielowicz, przewodnicząca Rady Gminy – Wanda Szukała-Błachuta, wiceprzewodniczący Rady Gminy – Rafał Mielcarek, radny Paweł Kaczor, inspektor ds. oświaty - Joanna Błachuta, dyrektor ZSP Niechorze - Ewa Łozdowska, sołtys Pobierowa – Przemysław Studziński, inspektor ds. turystyki – Agata Smoczyk,  rodzice i wiele innych osób zaangażowanych w życie szkoły.

Kapituła konkursowa w kategorii Przyjaciel Szkoły przyznała nagrodę pani Emilii Binkowskiej.

Tytuł Geniusza Roku uzyskał Łukasz Borowski z klasy VIII. Nominacje otrzymały także Natalia Krupa i Łucja Siniowska – obie z klasy IIIa gimnazjum. Nagrody i wyróżnienia wręczyła dyrektor szkoły – pani Katarzyna Pietrzak.

Tytuł Sportowca Roku uzyskał Mikołaj Seniowski - klasa VI. Nominowano także Bartłomieja Chmurzyńskiego - klasa V, Natalię Krupę - klasa IIIa gimnazjum. Nagrody i wyróżnienia w kategorii Sportowca Roku wręczyła inspektor ds. oświaty - pani Joanna Błachuta.

Tytuł Pasjonata Książek otrzymała Natalia Krupa - klasa IIIa gimnazjum. Nominowano także Oliwię Jobell i Jakuba Marciniaka – oboje z klasy VII. Nagrody i wyróżnienia wręczone zostały przez dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego - panią Ewę Łozdowską.

Na półmetku wyróżnień mogliśmy podziwiać występ uczennicy Igi Błądzińskiej, która zaśpiewały utwór „Bieszczady”.

Tytuł Talentu Roku otrzymał Marcel Jarocki - klasa IIIa gimnazjum. Nominowane zostały także Vanessa Kaczor – klasa IV i Natalia Krupa – klasa IIIa gimnazjum. Nagrody i wyróżnienia wręczyła pani Wanda Szukała-Błachuta – przewodnicząca Rady Gminy Rewal.

Tytuł Wielki Sercem otrzymała Larysa Przybylak - klasa IIIa gimnazjum. Nominowani zostali także Jakub Marciniak – klasa VII i Łukasz Borowski – klasa VIII. Nagrody i wyróżnienia wręczył starosta gryficki – pan Ryszard Chmielowicz.

W ostatniej kategorii Najlepszy kolega szkolna brać wybrała tym razem koleżankę – Martynę Sztanderę z klasy IIIa gimnazjum.

Po nagrodzeniu uczniów we wszystkich kategoriach mogliśmy zobaczyć występ uczennic klasy IV, które zaśpiewały utwór „Get Dressed for the day”

W czasie trwania Gali uhonorowano także uczniów udzielających się w Szkolnym Kole Wolontariatu, poczcie sztandarowym i wspomagających prace samorządu szkolnego i sklepiku szkolnego. Wydarzenie zakończył występ uczennic z klas I i II, które pokazały układ taneczny do utworu „Fly to your Heart”, Na koniec była chwila dla fotoreporterów, czyli wspólne zdjęcie wszystkich narodzonych i nominowanych w VII Gali Wyróżnień - Karolki 2019.