• ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY, PASOWANIE NA UCZNIA

• 25.10.2019 17:43
      • W czwartek, 24 października, obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły - Jana Pawła II. Z tej okazji najpierw uczestniczyliśmy we Mszy św. w pobierowskim kościele, a następnie w szkole odbyła się uroczysta akademia, która przypomniała uczniom najważniejsze momenty z życia Jana Pawła II oraz znane i lubiane słowa papieża Polaka. Tradycją jest, że w tym dniu pierwszoklasiści są pasowani na ucznia Katolickiej Szkoły Podstawowej. Nie inaczej było i w tym roku. Gabrysia, Antek, Alan, Kornel, Lena, Ada, Ania, Filip, Oliwier, Franek, Szymon, Ksawery, Joasia, Paweł, Paulina, Filip, Franek i Bartek pod opieką swojego wychowawcy - pani Ewy Jankowskiej, zaprezentowali co już zdążyli nauczyć się w szkole. Zaprezentowane wyniki pracy były zdumiewające, więc mogli najpierw złożyć ślubowanie na sztandar szkoły, a następnie dyrektor szkoły - pani Katarzyna Pietrzak uroczyście, wielkim ołówkiem, pasowała każdego pierwszaka na ucznia Katolickiej Szkoły Podstawowej. Później były już same prezenty - od starszych kolegów, rodziców pierwszaków, Rady Rodziców, dyrektorów szkół z Rewala i Niechorza, a także od Urzędu Gminy Rewal. Po wspaniałej uroczystości pierwszaki świętowały swój dzień przy specjalnym poczęstunku przygotowanym przez rodziców.