• Apel z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

• 26.12.2018 19:46
      • Dnia 9 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Spotkanie rozpoczęło się prelekcją dotyczącą znaczenia odzyskania niepodległości i jego kontekstu historycznego. Na godzinę 11.11 zostało zaplanowane uroczyste odśpiewanie Hymnu Polski. Następnie przystąpiono do wspólnego śpiewania. Udział w akademii wzięli wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami. Każda klasa miała za zadanie zaprezentować jedną z pieśni patriotycznych. Na niejednej twarzy rysowało się wzruszenie, wszyscy odczuli powagę i wyjątkowość tej chwili.
        Wydarzenie to było poprzedzone akcją tworzenia przez uczniów plakatów, oraz konkursem na najlepszą prezentację i pracę plastyczną. Uczestnicy konkursu po apelu odebrali nagrody i dyplomy.