• NIEZWYKŁE PODSUMOWANIE AKCJI SPRZĄTANIE ŚWIATA Z UDZIAŁEM WICEMINISTRA I WICEKURATORA!

• 21.09.2019 19:52
      • 20 września br. uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pobierowie, jak co roku, brali udział w akcji Sprzątanie Świata.
        Już od 8:15 uczniowie szkoły przystąpili do wielkiego sprzątania pobierowskich lasów. Klasy IV, VII i VIII sprzątały tereny zielone przy ul. Orzeszkowej, Szczecińskiej, Wrzos, Południowej oraz przy kościele i cmentarzu. Klasy V i VI sprzątały tereny zielone przy ul. Chmielnej, Brackiej, Wczasowej i Szczecińskiej oraz leśną polanę przy ul. Zachodniej. Klasy I, II i III sprzątały tereny zielone przy ul. Kilińskiego i Kościuszki. Natomiast przedszkolaki tereny wokół szkoły.
        Niestety, jak co roku, zebraliśmy ogromne ilości odpadów. W sumie 68 worków śmieci, a oprócz tego z lasu wynieśliśmy lodówkę, telewizor, wózek transportowy, pylony reklamowe i wiele innych przedmiotów, które nigdy w lesie nie powinny się znaleźć. Wartym podkreślenia jest fakt, że co roku uczniowie sprzątają te same tereny i co roku znajdują się tam takie ilości śmieci.
        Sprzątając miejscowe lasy uczniowie brali jednocześnie udział w rywalizacji klasowej na największą ilość zebranych śmieci. Podsumowanie akcji przez organizatora – pana Marcina Smoczyka oraz wręczenie nagród odbyło się w obecności specjalnych gości, którzy zaszczycili dzisiaj swoją obecnością społeczność ZSO: pana Macieja Kopcia – wiceministra edukacji narodowej, pana Jerzego Sołtysiaka – zachodniopomorskiego wicekuratora oświaty oraz pana Macieja Muszyńskiego – dyrektora Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie.
        W kategorii klas I-III najwięcej śmieci (w przeliczeniu na jednego ucznia) zebrała klasa III, a w kategorii klas IV-VIII najwięcej śmieci zebrała klasa VIII. W nagrodę zwycięskie klasy otrzymały po torbie cukierków i vouchery na darmowy przejazd autokarem do kina.
        Następnie swoją niespodziankę przekazał pan wiceminister Maciej Kopeć. Doceniając pracę uczniów i nauczycieli oraz wysoki poziom edukacji w ZSO, szkoła otrzymała nowoczesną tablicę multimedialną.
        Na pamiątkę wizyty w naszej szkole, goście otrzymali słynne już pierniczki promocyjne Pani Ani Dąbrowskiej i kartki z obrazkami wyhaftowanymi przez panią Edytę Bartkowską.
        Dziękujemy również firmie Wodociągi Rewal sp. z o. o. na czele z panem Jackiem Domańskim za dostarczenie worków i rękawic oraz pomoc przy organizacji zbiórki śmieci.