• VI Gala Wyróżnień - Karolki 2018

• 8 czerwca br. w Zespole Szkół Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II w Pobierowie odbyła się VI Gala Wyróżnień „Karolki 2018”. To niezwykłe w swej istocie wydarzenie ma na celu promowanie pożądanych postaw wśród uczniów, oceniając nie tylko osiągnięcia naukowe i różnorodne talenty, ale także koleżeńskość, otwartość w kontaktach z otoczeniem oraz chęć bezinteresownego niesienia pomocy.

Nazwa statuetek nie jest przypadkowa, pochodzi bowiem od imienia patrona szkoły – papieża Polaka - Karola Wojtyły. Nagrody przyznawano na poziomie klas I-VII Katolickiej Szkoły Podstawowej i klas II-III gimnazjum. Kapituła konkursowa w której składzie znalazła się cała Rada Pedagogiczna przyznawała wyróżnienia w 6 kategoriach:

- Przyjaciel szkoły czyli osoba lub instytucja bliska sprawom szkoły, służąca radą i pomocą;

- Geniusz roku - wyróżnienie za szczególne uzdolnienia i wybitne osiągnięcia w nauce;

- Sportowiec roku - wyróżnienie za wybitne osiągnięcia w sporcie;

- Artysta roku - wyróżnienie za szczególne uzdolnienia artystyczne;

- Pasjonat książek - wyróżnienie za przeczytanie największej liczby książek w danym roku szkolnym;

- Wielki sercem - wyróżnienie za poświęcenie i wybitne zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły

W jednej kategorii - Najlepszy kolega - wyboru dokonali uczniowie ZSO w Pobierowie w tajnym głosowaniu.

Scenariusz całego wydarzenia opracowała pani Aneta Krawczuk – nauczycielka języka polskiego, zaś wsparcia lektorskiego w czasie prezentacji nominowanych uczniów udzielił pan Marcin Smoczyk – nauczyciel geografii. Całość rozpoczęła się o 10:00 w sali gimnastycznej od wystąpienia dyrektor szkoły - pani Jolanty Pytlas, która pokrótce objaśniła ideę wydarzenia. Galę poprowadzili uczniowie szkoły – Natalia Krupa i Marcel Jarocki, a uroczyście otworzył ją występ ucznia Jędrzeja Majdzińskiego, który zaprezentował utwór La Comparsita wykonany na gitarze klasycznej. Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi wójt gminy Rewal - Maciej Bejnarowicz, inspektor ds. oświaty - Joanna Błachuta, dyrektor ZSP Niechorze - Ewa Łozdowska, przewodnicząca Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Pobierowie - Czesława Kowalik, rodzice i wiele innych osób zaangażowanych w życie szkoły.

Kapituła konkursowa w kategorii Przyjaciel Szkoły jednomyślnie przyznała nagrodę państwu Annie i Kazimierzowi Dąbrowskim. Nagrodę wręczyła dyrektor szkoły - pani Jolanta Pytlas.

Tytuł Geniusza Roku Katolickiej Szkoły Podstawowej uzyskał Łukasz Borowski z klasy VII. Nominacje otrzymał także Bartosz Radłowski – klasa VI. Tytuł Geniusza Roku gimnazjum uzyskał Jakub Bęgowski – klasa III. Nominacje otrzymali również Natalia Krupa – klasa IIa i Łucja Siniowska – klasa IIa. Nagrody i wyróżnienia wręczył wójt gminy Rewal - pan Maciej Bejnarowicz.

Tytuł Sportowca Katolickiej Szkoły Podstawowej uzyskała Wiktoria Woroniecka - klasa IV. Nominowano także Jędrzeja Majdzińskiego - klasa VI, Bartłomieja Chmurzyńskiego - klasa IV, Mateusza Studzińskiego - klasa VII. Tytuł Sportowca Roku gimnazjum otrzymała Alicja Peitler - klasa III. W tej kategorii nominowano także Natalię Krupę – klasa IIa i Antoniego Peitlera – klasa III. Nagrody i wyróżnienia w kategorii Sportowca Roku wręczyła inspektor ds. oświaty - pani Joanna Błachuta.

Tytuł Pasjonata Książek Katolickiej Szkoły Podstawowej otrzymała Oliwia Jobell - klasa VI. Nominowano także Mikołaja Łągiewkę - klasa I i Jakuba Marciniaka – klasa VI. Tytuł Pasjonata Książek gimnazjum otrzymała Marcelina Lewandowska - klasa III. Nominowano także Larysę Przybylak - klasa IIa oraz Bartosza Skonecznego – klasa III. Nagrody i wyróżnienia wręczone zostały przez dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego - panią Ewę Łozdowską.

Na półmetku wyróżnień mogliśmy podziwiać występ uczennicy Natalii Krupy, która zaśpiewały utwór „Graj”, w oryginale wykonywany przez Kasię Popowską.

Tytuł Talentu Roku Katolickiej Szkoły Podstawowej otrzymał Jędrzej Majdziński - klasa VI. Nominowane zostały także Vanessa Kaczor – klasa III i Nadia Antkowiak – klasa I. Tytuł Talentu Roku gimnazjum otrzymał Eryk Czerwiński - klasa III. Nominowani w tej kategorii zostali także Natalia Krupa - klasa IIa, Marcelina Lewandowska - klasa III, Marcel Jarocki - klasa IIa. Nagrody i wyróżnienia wręczyła pani Czesława Kowalik – przewodnicząca Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Pobierowie

Tytuł Wielki Sercem Katolickiej Szkoły Podstawowej otrzymały w tym roku dwie uczennice: Jasmin Szredziński - klasa VI i Jessika Szredziński - klasa VI. Tytuł Wielki Sercem gimnazjum otrzymała Larysa Przybylak – klasa IIa. Nominowana została także Anna Chrastina - klasa IIa. Nagrody i wyróżnienia wręczyła dyrektor szkoły – pani Jolanta Pytlas.

W ostatniej kategorii Najlepszy kolega szkolna brać wybrała Łukasza Borowskiego z VII klasy Katolickiej Szkoły Podstawowej, a z gimnazjum Sandrę Mruk z klasy IIb.

W czasie trwania Gali uhonorowano także uczniów udzielających się w zajęciach pozaszkolnych i wspomagających prace samorządu szkolnego i sklepiku szkolnego. Wydarzenie zakończyło wspólne zdjęcie wszystkich narodzonych i nominowanych w VI Gali Wyróżnień - Karolki 2018

Marcin Smoczyk