• Gminne zawody sportowe w koszykówce

• 26.12.2018 19:28
        • Dnia 14.12.2018 w Niechorzu po raz kolejny odbyły się coroczne zawody gminne w koszykówce chłopców i dziewcząt. Rywalizowały szkoły z Niechorza,Rewala i Pobierowa z klas VII, VIII oraz III gimnazjum.
          Punktualnie o 9.00 rozpoczął się pierwszy mecz, w którym naprzeciw siebie stanęły drużyny dziewcząt z Pobierowa i Rewala. Po czterech sześciominutowych kwartach lepsze okazały się dziewczęta z Pobierowa, które wygrały 28:2. Następny mecz, to mecz w grupie chłopców pomiędzy Niechorzem a Pobierowem. Wynik 9:23 dla Pobierowa. Kolejne mecze to mecze dziewcząt i chłopców pomiędzy Niechorzem i Rewalem.
          Kolejne nasze spotkanie to mecz dziewcząt z drużyną z Niechorza. Po dramatycznym meczu i emocjonującej końcówce tablica wyników pokazywała remis 8:8 lecz zapas punktów z pierwszego meczu pozwolił cieszyć się z pierwszego miejsca szkole z Pobierowa. Dziewczęta uzyskały awans na zawody powiatowe.
          Ostatni mecz podczas turnieju to mecz pomiędzy chłopcami z Rewala i Pobierowa. Mądra gra w obronie oraz zabójcze kontry chłopców z Pobierowa pozwoliły cieszyć się ze zwycięstwa po końcowym gwizdku. Wynik 14:7!

Dwa nasze zespoły zajmują pierwsze miejsca w zawodach gminnych i uzyskują awans na zawody na szczeblu powiatowym w styczniu.
          Brawo!!!

• Święto Patrona Szkoły, Ślubowanie klasy pierwszej

• 26.10.2018 20:52
        • Święto szkoły to dzień szczególny- to oddanie czci Ojcu Świętemu i głębsze poznanie jego nauki. Tegoroczne obchody Dnia Patrona miały charakter szczególny, ponieważ przypadły w roku jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę i 40. rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową.
          Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w kościele parafialnym. Następnie wszyscy udaliśmy się do szkoły, gdzie uczniowie w montażu słowno-muzycznym przypomnieli najważniejsze chwile z życia Ojca Św.
          W tym dniu w duchowej obecności Jana Pawła II uczniowie klasy pierwszej zostali pasowani na uczniów i złożyli ślubowanie.

• 23.10.2018 20:55
        • POTRZEBA WIELKIEGO SERCA, ABY NAUCZAĆ MŁODE UMYSŁY...
          Pod takim hasłem 12 października 2018 r. odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Edukacji Narodowej. Część artystyczną pod hasłem:
          "Z życia szkoły" przygotowali uczniowie pod opieką Pani Beaty Bresler. Ten szczególny dzień uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście, którzy zawsze towarzyszą nam w wyjątkowych dniach. Pragniemy podziękować Pani Ani Dąbrowskiej i początkującym, młodym cukiernikom za pyszny, słodki poczęst...unek.
          Chcielibyśmy raz jeszcze życzyć Naszym nauczycielom, takich myśli i marzeń, które dają się urzeczywistnić, pięknych i szlachetnych pomysłów, cierpliwości i wytrwałości.

• Dzień Pieczonego Ziemniaka

• 23.10.2018 20:55
        • Dnia 27 września w naszym przedszkolu odbyła się impreza pt.: "Święto pieczonego ziemniaka". W roli głównej - ziemniak! Celem naszej zabawy była integracja dzieci i rodziców. Czekało na nas wiele atrakcji: konkurencje sportowe, wielkie ognisko, nad którym czuwał nasz pan konserwator i kącik kulinarny z potrawami z ziemniaków, przygotowany przez rodziców. Pogoda dopisała i wszyscy świetnie się bawili.

• 23.10.2018 20:30
        • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia obchodzony jest od 2011 roku w ostatni piątek września.
          Uczniowie naszej szkoły chętnie przyłączyli się w tym roku szkolnym do promowania tej akcji i w dniu 28 wrzesnia już od wejścia do budynku szkoły pojawiły się na ścianach i drzwiach plakaty oraz dekoracje związane z tabliczką mnożenia, które wykonali sami uczniowie.
          W czasie przerw, w formie gier i zabaw, wszyscy łącznie z nauczycielami mogli sprawdzić swoją wiedzę z mnożenia. Prawidłowe odpowiedzi były nagradzane cukierkami i jabłkami.
          Na lekcjach matematyki również można się było zmierzyć z tabliczką, ponieważ uczniowie rozwiązywali testy, które wyłonią Mistrza Tabliczki Mnożenia w dwóch kategoriach: klasy IV-V i VI-VIII.
          Wyniki juz jutro!