• PODSUMOWANIE KONKURSU "W ŚWIECIE BAŚNI I LEGEND"

• 11.04.2022 21:47
        • Podsumowanie szkolnego Konkursu plastyczno- czytelniczego
          pt. „W świecie baśni i legend ” dla uczniów klas I-III
          W październiku obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek, hasłem tegorocznej edycji były baśnie i legendy z całego świata.
          Z tej okazji odbyły się w naszej szkolnej bibliotece dwa konkursy. Plastyczny, skierowany do uczniów klasy I, na wykonanie ilustracji do wybranej baśni oraz konkurs czytelniczy dla klas II i III sprawdzający znajomość treści wybranych baśni i legend.
          Po obradach komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:
          w konkursie plastycznym
          I miejsce Anna Wawerska
          II miejsce Oliwia Gojlik
          III miejsce Oliwia Dementow
          Wyróżnienia otrzymały:
          Jagoda Gojlik
          Hanna Kruszewska
          Karolina Siomka
          Uczniom klasy I gratuluję i dziękuję za bardzo ładne ilustracje wykonane do baśni „Czerwony Kapturek”. Prace można obejrzeć w bibliotece szkolnej. Serdecznie zapraszam!
          Zwycięzcy w konkursie czytelniczym:
          I miejsce Gabriela Buszkiewicz kl. III
          II miejsce Paweł Siomka kl. III
          III miejsce Zuzanna Tomaszewska kl. II
          Wszystkim uczestnikom jeszcze raz serdecznie gratuluję! Słowa podziękowań kieruję również do wychowawczyń klas p. Edyty Bartkowskiej, p. Ewy Jankowskiej i p. Moniki Sianoszek
          za zmotywowanie uczniów i przygotowanie ich do konkursów.
          Nauczyciel bibliotekarz Aneta Krawczuk
        • Z WIZYTĄ NA OLIMPIE - UCZTA BOGÓW

• 11.04.2022 21:40
        • Z wizytą na Olimpie - uczta bogów, czyli o mitologicznej odsłonie uczniów klasy V na teatralnej lekcji języka polskiego
          27 października uczniowie klasy V przenieśli się do starożytnej Grecji, na górę Olimp. Przebrani w charakterystyczne dla odgrywanych postaci piękne stroje, z atrybutami
          w dłoni, w ciekawy sposób opowiadali o pochodzeniu i przygodach wybranych bogów
          i herosów. Na koniec, podczas wspólnej uczty wszyscy raczyli się ambrozją i nektarem.
          Rodzicom uczniów serdecznie dziękuję za pomoc w zorganizowaniu poczęstunku oraz za włożony trud w przygotowanie kostiumów
          i rekwizytów.
          Aneta Krawczuk
        • DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

• 11.04.2022 21:23
        • W Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia poszukiwaliśmy wśród uczniów naszej szkoły Mistrza Tabliczki Mnożenia. W ciągu 3 minut należało obliczyć 45 przykładów
          z tabliczki mnożenia, a następnie rozwiązać zadanie . Oto wyniki:
          Mistrzem Tabliczki Mnożenia wśród uczniów klas IV – VI został Jaś Siomka
          Mistrzem Tabliczki Mnożenia wśród uczniów klas VII – VIII została Agata Sawuła
          Wyróżnienia otrzymali:
          Lena Szulc kl.IV
          Martyna Kawka kl.IV
          Oliwia Surowiecka kl. V
          Antonina Sorbian kl.V
          Maksymilian Bartos kl. V
          Dawid Szymański kl. V
          Artur Siomka kl.VI
          Bartosz Miodoński kl.VI
          Jakub Sianoszek kl.VI
          Vanessa Kaczor kl.VII
          Kamila Szczepańska kl.VII
          Klaudia Moczulska kl.VIII
          Oliwia Waga kl.VIII
          Błażej Sawuła kl.VIII
          Alex Vasian Zięterski kl.VIII
          Gratulujemy i życzymy dalszych matematycznych sukcesów!
          W galerii można zobaczyć jak bawiliśmy się tabliczką mnożenia.
          Gry i zabawy przygotowali na kole matematycznym uczniowie klasy VI.

• 11.04.2022 21:21
        • Obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się także w naszej szkole. Podczas uroczystego apelu przygotowanego przez panie Ewę Jankowską, Emilię Podgórską-Lanczak, Monikę Sianoszek i Joannę Drzewińską-Dąbrowską, wysłuchaliśmy zabawne piosenki o nauczycielach i szkole w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Uczniowie klasy ósmej złożyli wszystkich pracownikom oświaty okolicznościowe życzenia. Uczennice klasy IV zaprezentowały swoją grę na fletach. Na koniec wysłuchaliśmy zabawnych rad dla nauczycieli i uczniów. Pani Katarzyna Pietrzak - dyrektor szkoły, w swoim wystąpieniu, zwróciła uwagę na zaangażowanie nauczycieli w wychowanie młodego pokolenia, Podziękowała wszystkim pracownikom szkoły za codzienne zaangażowanie, dyspozycyjność, za życzliwość i serdeczność.
          Niestety z powodu pandemii była to uroczystość bez udziału osób z zewnątrz.
          Dziękujemy panu Przemysławowi Studzińskiemu - sołtysowi Pobierowa i całej Radzie Sołeckiej, a także Radzie Rodziców za piękne i przepyszne torty.
        • EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

• 11.04.2022 21:14
        • W poniedziałek, 11 października, uczniowie klasy piątej zdawali nareszcie egzamin praktyczny na kartę rowerową. Część teoretyczną zdawali kilka tygodni wcześniej. Egzaminy odbyły się po prawie rocznych przygotowaniach na zajęciach wychowania komunikacyjnego pod kierunkiem p.Marcina Smoczyka. Oba egzaminy dla wszystkich uczestników zakończyły się wynikiem pozytywnym i uczniowie klasy piątej są już pełnoprawnymi rowerzystami. 🚴‍♂️🚴‍♀️🚴🚲 Gratulacje‼️👏 Warto dodać, że obecnie karta rowerowa daje również uprawnienia do jazdy hulajnogami elektrycznymi. 🛴 Uczniowie otrzymali także kamizelki odblaskowe, których zakup sfinansował Fundusz Sprawiedliwości, aby w codziennym uczestniczeniu w ruchu drogowym byli lepiej widoczni. Szerokiej drogi! Przestrzegajcie przepisów!