• BARWY JESIENI

• 11.04.2022 22:04
        • Konkurs plastyczny pt. Barwy jesieni został rozstrzygnięty. Uczestnicy konkursu wykonali wspaniałe, barwne prace. Wybór tych najciekawszych był bardzo trudny. Po wielu konsultacjach i wspólnych rozmowach zdecydowaliśmy się wyłonić zwycięzców konkursu:
          I miejsce Bartosz Zmysłowski
          II miejsce Paulina Strumińska
          III miejsce ex aequo Gabriela Buszkiewicz i Paweł Siomka.
          Wyróżnienia: Lena Jarocka i Jakub Śledziewski.
          Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
        • MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK

• 11.04.2022 22:03
        • W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej Mała książka - wielki człowiek, Instytut Książki zaprosił wszystkich pierwszoklasistów w Polsce do przeżycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy, pierwsze zdania i wreszcie umiejętność czytania.
          Uczniowie klasy I otrzymali dzisiaj w bibliotece Wyprawkę Czytelniczą:
          książkę pt. Pierwsze abecadło - antologię tekstów wybitnych polskich autorów dziecięcych, zarówno klasycznych, jak i współczesnych, w opracowaniu graficznym Iwony Chmielewskiej - artystki o niezwykłej wrażliwości i dorobku twórczym, znanej i cenionej także za granicą;
          broszurkę pt. Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem - poradnik dla rodziców i opiekunów, podpowiadający, jak wspierać dziecko w nauce czytania, stanowiący również zbiór pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami literackimi;
          Kreatywny alfabet - plakat z literami do wycinania, wspomagający naukę alfabetu i czytania.
          Zachęcam Rodziców do wspólnego czytania z dzieckiem. Mam nadzieję, że materiały zawarte w wyprawce, pomogą rozbudzić dziecięcą wyobraźnię, kreatywność i najważniejsze pasję do czytania książek.
          Nauczyciel bibliotekarz Aneta Krawczuk
        • POZNAJEMY ŚWIAT Z MAŁYM KSIĘCIEM

• 11.04.2022 22:01
        • Poznajemy świat z Małym Księciem.
          Gdyby ktoś poczuł się samotny, to na lekcji języka polskiego w klasie VII mógłby wybrać się w świat w poszukiwaniu przyjaciela.
          Uczniowie w nieco zmodyfikowanej i uwspółcześnionej formie zaprezentowali fragmenty lektury przedstawiające wędrówkę Małego Księcia po planetach. Główny bohater ukazuje słabości mieszkańców tych planet, uświadamia, że są oni tak naprawdę obrazem nas samych i otaczającego nas świata. Nie jest to optymistyczny obraz. Pycha, pieniądze, żądza władzy czy bezkrytyczne posłuszeństwo często izolują człowieka od innych i odnosi się wrażenie, jakby żył na osobnej planecie.
          Niełatwo więc było Małemu Księciu znaleźć bratnią duszę, zwłaszcza że w rozmowie z lisem dowiedział się, na czym polega prawdziwa przyjaźń.
          Podróż z Małym Księciem skłania do refleksji o tym, co jest ważne w życiu.
          Beata Bresler

• 11.04.2022 21:54
        • „Wczoraj, jutro, dziś potrzebny jest pluszowy miś”
          25 listopada tradycyjnie obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia . Z tej okazji zamiast mundurka mile widziany był strój „misiowy”, „na misia”, z wizerunkiem pluszaka. Dominowały więc ubrania w kolorze brązowym, beżowym i żółtym, jak na jesień, choć późną, przystało.
          Zaczęło się od tego, że rano uczniowie klasy VI razem z pluszową zabawką witali uczniów i nauczycieli , wręczając papierowe misie, które tego dnia pełniły funkcję tarczy szkolnej.
          Od wielu lat z okazji Dnia Pluszowego Misia odbywa się nasze Szkolne Czytanie- nauczyciele zapoznają uczniów z kolejnymi fragmentami książek o Kubusiu Puchatku. Tym razem uczniowie wysłuchali interpretacji w wykonaniu swoich Wychowawców.
          Obejrzeli też prezentację multimedialną dotyczącą genezy Światowego Dnia Pluszowego Misia. Przy okazji poznali gatunki niedźwiedzi i przypomnieli sobie postacie misia stworzone w różnych tekstach kultury przeznaczonych dla dzieci , a dobrze znane i lubiane również przez dorosłych. Dorośli też kiedyś byli dziećmi!
          Ten dzień był również okazją , by posłuchać piosenek o misiu, które rozbrzmiewały podczas przerw na szkolnym korytarzu. Któż nie zna takich przebojów, jak „Jadą , jadą misie” czy „Biały miś dla dziewczyny”?
          Choć święto trwa jeden dzień, to zawsze potrzebny pluszowy miś-wczoraj, jutro i dziś.
          Beata Bresler
          Edyta Bartkowska
        • DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

• 11.04.2022 21:50
        • "Człowiek jest wart tyle, ile uczyni dobrego", " Uśmiechnij się" - takie i inne życzenia i słodycze czekały w poniedziałek 22.11.2021r. na wchodzących do naszej szkoły.
          W ten sposób rozpoczął się Dzień Życzliwości.
          Na korytarzach i w klasach tematykę naszych działań podkreślały złote myśli
          i wypowiedzi uczniów, czym jest życzliwość i pomaganie.
          Tego dnia nastąpiło również rozdanie nagród w Konkursie literacko - plastycznym pt.:
          " Życzliwość na co dzień". Prace konkursowe można czytać
          i oglądać na Tablicy Życzliwości, która z inicjatywy młodzieży ma pozostać
          i funkcjonować przez cały rok szkolny.
          Nagrodzone prace literackie:
          Klaudii Moczulskiej kl. VIII - opowiadanie
          Jana Siomki kl. VI - wiersz
          Artura Siomki kl. VI - wiersz
          Nagrodzone prace plastyczne:
          Leny Kowalczyk kl. II
          Pozostali twórcy prac konkursowych otrzymali wyróżnienia.
          Organizatorki przedsięwzięcia dziękują wszystkim dorosłym, młodzieży i dzieciom za okazaną POMOC, ŻYCZLIWOŚĆ
          i ZAANGAŻOWANIE, wyrażając nadzieję, że będą nam towarzyszyć nie tylko 21-22 listopada!