• SPRZĄTANIE ŚWIATA 2021

• 11.04.2022 21:03
        • Co prawda akcja pn. Sprzątanie Świata odbyła się w dniach 17-19 września, jednak ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne, uczniowie ZSO dopiero dziś, 24 września, wzięli udział w tym jakże potrzebnym wydarzeniu.
          Już od 8:15 uczniowie przystąpili do wielkiego sprzątania pobierowskich lasów. Klasy V, VI i VII sprzątały tereny zielone przy kościele i cmentarzu. Klasy IV i VIII sprzątały tereny zielone przy ul. Frontowej. Natomiast klasy I, II i III sprzątały tereny zielone przy ul. Chmielnej, Brackiej, Wczasowej i Szczecińskiej oraz leśną polanę przy ul. Zachodniej.
          Bardzo pocieszający jest fakt, że pomimo wielkiego zapału uczniów oraz dokładnego przeszukiwania terenów zielonych, w tym roku zebraliśmy znacznie mniejsze ilości odpadów niż zazwyczaj. W sumie 45 worków śmieci, a oprócz tego z lasu wynieśliśmy opony, krzesła, plastikowe donice i kuchenny ruszt, a także wiele innych przedmiotów, które nigdy w lesie nie powinny się znaleźć.
          Sprzątając miejscowe lasy uczniowie brali jednocześnie udział w rywalizacji klasowej na największą ilość zebranych śmieci. Wyniki rywalizacji już w czwartek na zajęciach z wychowawcami.
          Dziękujemy Urzędowi Gminy Rewal oraz Wodociągom Rewal sp. z o. o. za dostarczenie worków i rękawic oraz pomoc przy organizacji zbiórki śmieci.
        • ŚWIĘTO PRZEDSZKOLAKA

• 11.04.2022 20:55
        • "Lubię śpiewać, lubię skakać! Lubię życie przedszkolaka!" Pod tym hasłem przebiegało dzisiejsze Święto Przedszkolaka.
          Równo o godzinie 10 przedszkolaki odśpiewały piosenkę "Życie przedszkolaka". Biorąc tym samym udział w ogólnopolskiej akcji "Dzień Przedszkolaka to ważne święto, uczcijmy je razem tańcem, muzyką, piosenką". Oprócz udziału w tej akcji dzieci uczestniczyły w zabawach sportowych i grupowych. Na koniec każdy z nich otrzymał pamiątkowy certyfikat, medal i upominek.
          Kochane Przedszkolaki! Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!
          Niech czas przedszkola będzie dla Was beztroski oraz szczęśliwy.
        • DZIEŃ KROPKI W PRZEDSZKOLU

• 11.04.2022 20:51
        • Dnia 15.09.2021 r. przedszkolaki świętowały Dzień Kropki. Dowiedziały się, że w tym dniu na całym świecie dzieci z różnych stron świata odkrywają swoje talenty. W wypadku Vashti zaczęło się od zwykłej kropki. Dzieci w naszym przedszkolu również w ten sposób próbowały odkryć w czym są dobre poprzez różnorodne aktywności.
        • ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY, PASOWANIE NA UCZNIA

• 25.10.2019 17:43
        • W czwartek, 24 października, obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły - Jana Pawła II. Z tej okazji najpierw uczestniczyliśmy we Mszy św. w pobierowskim kościele, a następnie w szkole odbyła się uroczysta akademia, która przypomniała uczniom najważniejsze momenty z życia Jana Pawła II oraz znane i lubiane słowa papieża Polaka. Tradycją jest, że w tym dniu pierwszoklasiści są pasowani na ucznia Katolickiej Szkoły Podstawowej. Nie inaczej było i w tym roku. Gabrysia, Antek, Alan, Kornel, Lena, Ada, Ania, Filip, Oliwier, Franek, Szymon, Ksawery, Joasia, Paweł, Paulina, Filip, Franek i Bartek pod opieką swojego wychowawcy - pani Ewy Jankowskiej, zaprezentowali co już zdążyli nauczyć się w szkole. Zaprezentowane wyniki pracy były zdumiewające, więc mogli najpierw złożyć ślubowanie na sztandar szkoły, a następnie dyrektor szkoły - pani Katarzyna Pietrzak uroczyście, wielkim ołówkiem, pasowała każdego pierwszaka na ucznia Katolickiej Szkoły Podstawowej. Później były już same prezenty - od starszych kolegów, rodziców pierwszaków, Rady Rodziców, dyrektorów szkół z Rewala i Niechorza, a także od Urzędu Gminy Rewal. Po wspaniałej uroczystości pierwszaki świętowały swój dzień przy specjalnym poczęstunku przygotowanym przez rodziców.

• 25.10.2019 17:43
        • Obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się także w naszej szkole. Podczas uroczystego apelu przygotowanego przez panie Justynę Patołę, Monikę Sianoszek i Joannę Drzewińską-Dąbrowską, dowiedzieliśmy się skąd w ogóle wziął się Dzień Edukacji Narodowej,
          a także jak wygląda praca nauczyciela (oczywiście z przymrużeniem oka). W czasie uroczystości swoje talenty wokalne zaprezentowały klasy III, V i VI, a talenty taneczne klasa V. Po uroczystości odbył się poczęstunek dla obecnych oraz były pracowników szkoły oraz zaproszonych gości. Dziękujemy za wszystkie dowody sympatii,
          a gościom – za przybycie.