• ZIEMIA URATOWANA!

• 24.04.2022 16:00
      • 22 kwietnia w naszej szkole Ziemia została uratowana przez grupę naukowców z Instytutu Ocalenia Ziemi w składzie: Bartłomiej Chmurzyński, Wiktoria Woroniecka, Mateusz Pikus, Błażej Sawuła, Sebastian Kutko. A wszystko działo się w escape roomie  który został zorganizowany z okazji Dnia Ziemi przez nauczyciela geografii Marcina Smoczyka. Rozwiązując 14 trudnych zagadek logicznych uczniowie mogli dowiedzieć się, jak mądrze dbać o planetę oraz uzyskać cyfry kodu dostępu do skrzyni z sekretnym składnikiem, który należało wykraść, aby Profesor Demolka nie mógł stworzyć mikstury do unicestwienia Ziemi. Rozwiązując zagadki uczniowie mogli: poznać odnawialne źródła energii, dowiedzieć się jak nasze postępowanie ma wpływ na środowisko, dowiedzieć się jak dbać o Ziemię, poznać recykling, poznać czas rozkładu odpadów, usystematyzować wiedzę dotyczącą segregacji odpadów, poznać polskie parki narodowe. Wszystkie zagadki jako pierwsza rozwiązała grupa w wyżej wymienionym składzie. W nagrodę otrzymali immunitet od odpowiedzi ustnej na lekcji geografii. Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za naszą planetę!
        Marcin Smoczyk