• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

• 11.04.2022 22:14
      • Dzisiaj obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.
        Z tej okazji uczniowie wszystkich klas przygotowali okolicznościowe plakaty i rysunki dotyczące języka polskiego.
        W pracach uczniów znalazły się obrazkowa ortografia, rebusy frazeologiczne, rymowanki o częściach mowy, zasadach pisowni oraz hasła propagujące używanie poprawnej polszczyzny.
        Ponadto została przygotowana gazetka przedstawiająca genezę święta, ukazująca bogactwo języka polskiego, jego osobliwości oraz ciekawostki związane z naszym językiem ojczystym.
        Na lekcjach języka polskiego uczniowie rozwiązywali zagadki i quizy językowe, wskazywali błędy językowe w różnych tekstach kultury .
        W klasie VI odbył się Klasowy Konkurs Pięknej Recytacji.
        Dzisiejsze święto uczciliśmy również strojem w kolorach naszych barw narodowych.
        Aneta Krawczuk
        Beata Bresler