• DZIEŃ LICZBY PI

• 11.04.2022 22:49
        • Data święta została wybrana na 14 marca z powodu skojarzenia z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby pi (pi=3.14..., natomiast 14 marca możemy zapisać jako 03.14).
          W tym dniu uczniowie klas 4 - 8 poznawali na lekcjach matematyki historię liczby pi, ciekawostki dotyczące tej liczby i, co najważniejsze, sami sprawdzali czy stosunek obwodu koła do jego średnicy wynosi w przybliżeniu 3, 14.
          Dzieci z wielkim zaangażowaniem mierzyły używając nici, miarek, linijek, obwody kół , czy trasę jaką pokonało kartonowe koło wykonując pełen obrót oraz średnice kół. Następnie wykonując odpowiednie dzielenie na kalkulatorze , ukazywał im się wynik zbliżony do liczby pi, co zawsze wywoływało radość. Świetną zabawą okazało się zapisywanie rozwinięcia dziesiętnego ludolfiny na rolce papieru toaletowego.
          Chętni uczniowie przygotowali również wspaniałe plakaty i rysunki oraz babeczki , które uświetniły obchody Dnia Liczby Pi.
          Justyna Patoła

• WYCIECZKA DO TEATRU LALEK PLECIUGA

• 11.04.2022 22:27
        • W związu z nadchodzącą wiosną uczniowie z klas 1-3 wraz z wychowawcami wzięli udział w spektaklu teatralnym pt. "Kim jestem? Dzieci miały okazję zasiąść jako widzowie w prawdziwym teatrze.
          Szczeciński Teatr Lalek Pleciuga zaskoczył wszystkich barwnymi rekwizytami, muzyką i grą świateł. Uczniowie mieli również okazję poznać teatr od zaplecza. Pracownicy Pleciugi odkryli przed uczestnikami wycieczki tajniki powstawania spektaklu i zapoznali z głównymi elementami widowiska teatralnego. To był bardzo udany dzień.
        • Konkurs plastyczno-fotograficzny pt. "Krajobraz zimowy"

• 11.04.2022 22:21
        • Konkurs plastyczno-fotograficzny pt. "Krajobraz zimowy" został rozstrzygnięty. Uczestnicy konkursu wykonali bardzo oryginalne i kreatywne prace. Jak zwykle bywa w tego typu konkursach wybranie najciekawszej pracy było bardzo trudne. Po wielu konsultacjach wyłoniliśmy zwycięzców:
          Kategoria klas I-III
          1. Lena Jarocka (kl. III)
          2. Franciszek Salamon (kl. III)
          3. Matylda Jakubowska (kl. II)
          Kategoria klas IV-VIII
          1. Iga Błądzińska (kl. IV)
          2. Stanisław Kwiecień (kl. IV)
          3. Kornel Stanisław Dőring (kl. IV)
          Wyróżnienie: Paulina Strumińska (kl. III) i Krystian Śledziewski (kl. VI)
          Nagrodę specjalną otrzymała Anna Wawerska (kl. I).
          Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
        • STYPENDIUM ZA WYNIKI W NAUCE

• 11.04.2022 22:18
        • Dzisiaj, 4 marca, 9 uczniów z klas 4-8 naszej szkoły otrzymało z rąk Dyrektor Szkoły, pani Katarzyny Pietrzak, wyróżnienia w postaci stypendium Wójta Gminy Rewal oraz stypendium Dyrektora Szkoły za wyniki w nauce w I półroczu roku szkolnego 2021/2022.
          Pani Dyrektor pogratulowała wszystkim uczniom, którzy dzisiaj odebrali nagrody, wytrwałej i sumiennej pracy.
          Najwyższe wyniki w nauce i stypendium Wójta Gminy Rewal uzyskali:
          klasa 4:
          - Biłyj Adam
          - Błądzińska Iga
          - Kijek Hanna
          klasa 5:
          - Sorbian Antonina
          - Surowiecka Oliwia
          - Szymański Dawid
          klasa 6:
          - Sianoszek Jakub
          - Siomka Artur
          - Siomka Jan
          Stypendium Dyrektora Szkoły za najwyższe wyniki w nauce w szkole uzyskał Artur Siomka.
          Gratulujemy stypendystom i życzymy dalszych sukcesów w nauce!
        • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

• 11.04.2022 22:14
        • Dzisiaj obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.
          Z tej okazji uczniowie wszystkich klas przygotowali okolicznościowe plakaty i rysunki dotyczące języka polskiego.
          W pracach uczniów znalazły się obrazkowa ortografia, rebusy frazeologiczne, rymowanki o częściach mowy, zasadach pisowni oraz hasła propagujące używanie poprawnej polszczyzny.
          Ponadto została przygotowana gazetka przedstawiająca genezę święta, ukazująca bogactwo języka polskiego, jego osobliwości oraz ciekawostki związane z naszym językiem ojczystym.
          Na lekcjach języka polskiego uczniowie rozwiązywali zagadki i quizy językowe, wskazywali błędy językowe w różnych tekstach kultury .
          W klasie VI odbył się Klasowy Konkurs Pięknej Recytacji.
          Dzisiejsze święto uczciliśmy również strojem w kolorach naszych barw narodowych.
          Aneta Krawczuk
          Beata Bresler