Wydarzenia
BARWY JESIENI
- 11.04.2022 22:04
- Konkurs plastyczny pt. Barwy jesieni został rozstrzygnięty. Uczestnicy konkursu wykonali wspaniałe, barwne prace. Wybór tych najciekawszych był bardzo trudny. Po wielu konsultacjach i wspólnych rozmowach zdecydowaliśmy się wyłonić zwycięzców konkursu:
I miejsce Bartosz Zmysłowski
II miejsce Paulina Strumińska
III miejsce ex aequo Gabriela Buszkiewicz i Paweł Siomka.
Wyróżnienia: Lena Jarocka i Jakub Śledziewski.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. - więcej
MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK
- 11.04.2022 22:03
- W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej Mała książka - wielki człowiek, Instytut Książki zaprosił wszystkich pierwszoklasistów w Polsce do przeżycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy, pierwsze zdania i wreszcie umiejętność czytania.
Uczniowie klasy I otrzymali dzisiaj w bibliotece Wyprawkę Czytelniczą:
książkę pt. Pierwsze abecadło - antologię tekstów wybitnych polskich autorów dziecięcych, zarówno klasycznych, jak i współczesnych, w opracowaniu graficznym Iwony Chmielewskiej - artystki o niezwykłej wrażliwości i dorobku twórczym, znanej i cenionej także za granicą;
broszurkę pt. Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem - poradnik dla rodziców i opiekunów, podpowiadający, jak wspierać dziecko w nauce czytania, stanowiący również zbiór pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami literackimi;
Kreatywny alfabet - plakat z literami do wycinania, wspomagający naukę alfabetu i czytania.
Zachęcam Rodziców do wspólnego czytania z dzieckiem. Mam nadzieję, że materiały zawarte w wyprawce, pomogą rozbudzić dziecięcą wyobraźnię, kreatywność i najważniejsze pasję do czytania książek.
Pozdrawiam serdecznie
Nauczyciel bibliotekarz Aneta Krawczuk - więcej
POZNAJEMY ŚWIAT Z MAŁYM KSIĘCIEM
- 11.04.2022 22:01
- Poznajemy świat z Małym Księciem.
Gdyby ktoś poczuł się samotny, to na lekcji języka polskiego w klasie VII mógłby wybrać się w świat w poszukiwaniu przyjaciela.
Uczniowie w nieco zmodyfikowanej i uwspółcześnionej formie zaprezentowali fragmenty lektury przedstawiające wędrówkę Małego Księcia po planetach. Główny bohater ukazuje słabości mieszkańców tych planet, uświadamia, że są oni tak naprawdę obrazem nas samych i otaczającego nas świata. Nie jest to optymistyczny obraz. Pycha, pieniądze, żądza władzy czy bezkrytyczne posłuszeństwo często izolują człowieka od innych i odnosi się wrażenie, jakby żył na osobnej planecie.
Niełatwo więc było Małemu Księciu znaleźć bratnią duszę, zwłaszcza że w rozmowie z lisem dowiedział się, na czym polega prawdziwa przyjaźń.
Podróż z Małym Księciem skłania do refleksji o tym, co jest ważne w życiu.
Beata Bresler - więcej
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
- 11.04.2022 21:54
- „Wczoraj, jutro, dziś potrzebny jest pluszowy miś”
25 listopada tradycyjnie obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia . Z tej okazji zamiast mundurka mile widziany był strój „misiowy”, „na misia”, z wizerunkiem pluszaka. Dominowały więc ubrania w kolorze brązowym, beżowym i żółtym, jak na jesień, choć późną, przystało.
Zaczęło się od tego, że rano uczniowie klasy VI razem z pluszową zabawką witali uczniów i nauczycieli , wręczając papierowe misie, które tego dnia pełniły funkcję tarczy szkolnej.
Od wielu lat z okazji Dnia Pluszowego Misia odbywa się nasze Szkolne Czytanie- nauczyciele zapoznają uczniów z kolejnymi fragmentami książek o Kubusiu Puchatku. Tym razem uczniowie wysłuchali interpretacji w wykonaniu swoich Wychowawców.
Obejrzeli też prezentację multimedialną dotyczącą genezy Światowego Dnia Pluszowego Misia. Przy okazji poznali gatunki niedźwiedzi i przypomnieli sobie postacie misia stworzone w różnych tekstach kultury przeznaczonych dla dzieci , a dobrze znane i lubiane również przez dorosłych. Dorośli też kiedyś byli dziećmi!
Jak wiadomo, Kubuś Puchatek uwielbia miodzik i inne smakołyki. Pamiętamy , że cukier jest niezdrowy, ale w tym wyjątkowym dniu pozwoliliśmy sobie na małe co nieco-pluszowy miś częstował wszystkich słodkim ciasteczkiem ufundowanym przez Radę Rodziców, której serdecznie dziękujemy.
Ten dzień był również okazją , by posłuchać piosenek o misiu, które rozbrzmiewały podczas przerw na szkolnym korytarzu. Któż nie zna takich przebojów, jak „Jadą , jadą misie” czy „Biały miś dla dziewczyny”?
Choć święto trwa jeden dzień, to zawsze potrzebny pluszowy miś-wczoraj, jutro i dziś.
Beata Bresler
Edyta Bartkowska - więcej
DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI
- 11.04.2022 21:50
- "Człowiek jest wart tyle, ile uczyni dobrego", " Uśmiechnij się" - takie i inne życzenia i słodycze czekały w poniedziałek 22.11.2021r. na wchodzących do naszej szkoły.
W ten sposób rozpoczął się Dzień Życzliwości.
Na korytarzach i w klasach tematykę naszych działań podkreślały złote myśli
i wypowiedzi uczniów, czym jest życzliwość i pomaganie.
Tego dnia nastąpiło również rozdanie nagród w Konkursie literacko - plastycznym pt.:
" Życzliwość na co dzień". Prace konkursowe można czytać
i oglądać na Tablicy Życzliwości, która z inicjatywy młodzieży ma pozostać
i funkcjonować przez cały rok szkolny.
Nagrodzone prace literackie:
Klaudii Moczulskiej kl. VIII - opowiadanie
Jana Siomki kl. VI - wiersz
Artura Siomki kl. VI - wiersz
Nagrodzone prace plastyczne:
Leny Kowalczyk kl. II
Pozostali twórcy prac konkursowych otrzymali wyróżnienia.
Organizatorki przedsięwzięcia dziękują wszystkim dorosłym, młodzieży i dzieciom za okazaną POMOC, ŻYCZLIWOŚĆ
i ZAANGAŻOWANIE, wyrażając nadzieję, że będą nam towarzyszyć nie tylko 21-22 listopada! - więcej