• Rekolekcje wielkopostne

• Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego, od 3 do 5 kwietnia będą odbywały się w naszej szkole rekolekcje wielkopostne. W tych dniach nie ma lekcji, a uczniowie uczestniczą w zajęciach rekolekcyjnych. W tym roku wracamy, po pandemicznej przerwie, do rekolekcji prowadzonych w formie warsztatowej. Temat tegorocznych rekolekcji: „Grzechy główne: pycha, chciwość, nieczystość, zazdrość, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, gniew, lenistwo.” Nauki rekolekcyjne poprowadzi m.in. pan Roman Kempiński, znany jako Romcio Tomcio, autor książek z rymowanymi ewangeliami i historiami biblijnymi, autor i prowadzący program w TVP3 Szczecin „Biblijne historie Romcia Tomcia”. W czasie rekolekcji uczniowie są podzieleni na trzy grupy wiekowe, które mają swoje odrębne programy rekolekcji.

Plan rekolekcji dla klas I-III:

(w tym dniu obowiązują mundurki)

8:10 – Wspólna modlitwa (hol szkolny na parterze)

8:15 – Nauka rekolekcyjna – prowadzący: Romcio Tomcio (hol na I piętrze)

9:10 – Droga krzyżowa (kościół)

10:10 – Zawsze gotowi, zawsze blisko – warsztaty prowadzone przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej (sala gimnastyczna)

11:10 – Wspólny śpiew (hol szkolny na I piętrze)

8:10 – Wspólna modlitwa (hol na parterze)

8:15 – Nauka rekolekcyjna – prowadzący: Romcio Tomcio (hol szkolny na I piętrze)

9:10 – Przygotowanie potrawy wielkanocnej na klasowy stół wielkanocny w środę – zajęcia z wychowawcą (w salach)

10:10 – Musztra – warsztaty musztry paradnej prowadzone przez uczniów i nauczycieli wojskowej klasy mundurowej Zespołu Szkół w Trzebiatowie (hala sportowa)

11:00 – Zakończenie

Plan rekolekcji dla klas IV-VI:

8:10 – Wspólna modlitwa (hol na parterze)

8:15 – Zawsze gotowi, zawsze blisko – warsztaty prowadzone przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej (sala gimnastyczna)

9:10 – Nauka rekolekcyjna – prowadzący: Romcio Tomcio (hol na I piętrze)

10:10 – Droga krzyżowa (kościół)

11:10 – Wspólny śpiew (hol na I piętrze)

8:10 – Wspólna modlitwa (hol na parterze)

8:15 – Musztra – warsztaty musztry paradnej prowadzone przez uczniów i nauczycieli wojskowej klasy mundurowej Zespołu Szkół w Trzebiatowie (hala sportowa)

9:10 – Nauka rekolekcyjna – prowadzący: Romcio Tomcio (hol na I piętrze)

10:10 – Przygotowanie potrawy wielkanocnej na klasowy stół wielkanocny w środę – zajęcia z wychowawcą (w salach)

11:00 – Zakończenie

Plan rekolekcji dla klas VII-VIII:

8:10 – Wspólna modlitwa (hol na parterze)

8:15 – Droga krzyżowa (kościół)

9:10 – Zawsze gotowi, zawsze blisko – warsztaty prowadzone przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej (sala gimnastyczna)

10:10 – Nauka rekolekcyjna – prowadzący: Romcio Tomcio (hol na I piętrze)

11:10 – Wspólny śpiew (hol na I piętrze)

8:10 – Wspólna modlitwa (hol na parterze)

8:15 – Przygotowanie potrawy wielkanocnej na klasowy stół wielkanocny w środę – zajęcia z wychowawcą (w salach)

9:10 – Musztra – warsztaty musztry paradnej prowadzone przez uczniów i nauczycieli wojskowej klasy mundurowej Zespołu Szkół w Trzebiatowie (hala sportowa)

10:10 – Nauka rekolekcyjna – prowadzący: Romcio Tomcio (hol na I piętrze)

11:00 – Zakończenie

Po zakończeniu każdego dnia uczniowie miejscowi idą do domu, uczniowie dojeżdżający oczekują na autobus na świetlicy.

Obiad dla wszystkich klas o godz. 12:20.

Rozwozy według piątkowego rozkładu jazdy (linia 2 - kierunek Śliwin - wyjazd z Pobierowa o godz. 13:45; linia 3 – kierunek Kamień Pom. – wyjazd z Pobierowa o godz. 14:15).