Nawigacja

Wykaz lektur

KATOLICKA SZKOŁA PODSTAWOWA
 

klasa IV
1. Jan Brzechwa "Akademia pana Kleksa"
2. Janusz Christa "Kajko i Kokosz. Szkoła latania" (komiks)
3. René Goscinny, Jean-Jacques Sempé "Mikołajek i inne chłopaki"
4. Adam Mickiewicz "Pani Twardowska", "Pan Tadeusz" (opis przyrody)
5. Janusz Korczak "Król Maciuś Pierwszy"
6. Andrzej Maleszka "Magiczne drzewo" - część "Czerwone krzesło"
I inne utwory zaproponowane przez nauczyciela i uczniów na początku roku szkolnego.

klasa V
1. Lucy Maud Montgomery "Ania z Zielonego Wzgórza"
2. Henryk Sienkiewicz "W pustyni i w puszczy"
3. Dorota Terakowska "Władca Lewawu"
4. Mark Twain "Przygody Tomka Sawyera"
5. Juliusz Verne "W 80 dni dookoła świata"
I inne utwory zaproponowane przez nauczyciela i uczniów na początku roku szkolnego.

klasa VI
1. Irena Jurgielewiczowa "Ten obcy"
2. Stanisław Lem "Bajki robotów"
3. Kornel Makuszyński "Szatan z siódmej klasy"
4. Edmund Niziurski "Sposób na Alcybiadesa"
5. John Ronald Reuel Tolkien "Hobbit, czyli tam i z powrotem"
I inne utwory zaproponowane przez nauczyciela i uczniów na początku roku szkolnego.

klasa VII
1. Charles Dickens "Opowieść wigilijna"
2. Aleksander Fredro "Zemsta"
3. Jan Kochanowski - wybór fraszek
4. Ignacy Krasicki "Żona modna"
5. Adam Mickiewicz "Reduta Ordona", "Śmierć Pułkownika", "Świtezianka", "Dziady cz.II"
6. Juliusz Słowacki "Balladyna"
7. Antoine de Saint-Exupéry "Mały Książę"
8. Henryk Sienkiewicz "Latarnik"
9. wybrane wiersze Bolesława Leśmiana, Kazimierza Wierzyńskiego, Jana Lechonia, Jerzego Lieberta, Wisławy Szymborskiej, Cypriana Norwida, Adama Mickiewicza, Czesława Miłosza, Jana Twardowskiego, Tadeusza Różewicza
10. Ernest Hemingway "Stary człowiek i morze"
11. Eric-Emmanuel Schmitt "Oskar i pani Róża"
I inne utwory zaproponowane przez nauczyciela i uczniów na początku roku szkolnego.

klasa VIII
1. Aleksander Kamiński "Kamienie na szaniec"
2. Jan Kochanowski - treny wybrane, w tym I, V, VII, VIII
3. Adam Mickiewicz "Pan Tadeusz"
4. Henryk Sienkiewicz "Quo vadis"
5. Stefan Żeromski "Syzyfowe prace"
6. Melchior Wańkowicz "Ziele na kraterze" (fragmenty), "Tędy i owędy"
7. Sławomir Mrożek "Artysta"
8. wybrane wiersze Bolesława Leśmiana, Mariana Hernara, Wisławy Szymborskiej, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Jarosława Marka Rymkiewicza, Stanisława Barańczaka, Tadeusza Różewicza, Zbigniewa Herberta, Jana Twardowskiego
9. Miron Białoszewski "Pamiętnik z powstania warszawskiego"
10. Agatha Christie "Morderstwo w Orient Expressie"
I inne utwory zaproponowane przez nauczyciela i uczniów na początku roku szkolnego.

 


oddziały gimnazjalne


klasa III
1. Ernest Humingway "Stary człowiek i morze"
2. Aleksander Kamiński "Kamienie na szaniec"
3. Ida Fink - opowiadania
4. Sławomir Mrożek "Wesele w Atomicach"
5. Henryk Sienkiewicz "Latarnik"
6. Adam Mickiewicz "Pan Tadeusz" (fragmenty)
7. Dorota Terakowska "Poczwarka"
8. literatura science-fiction (np. Stanisław Lem)

Ogłoszenia

Kontakt

  • Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II
    ul. Kościuszki 2
    72-346 Pobierowo
  • 91 386 42 00

Galeria zdjęć