Aktywna tablica

Aktywna Tablica

Rządowy program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie TIK na lata 2017-2019

Informacje podstawowe

19 lipca 2017 r. Rada Ministrów podjęła uchwałę w sprawie ustanowienia Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019-„Aktywna Tablica”.

W ramach programu szkoły podstawowe zostaną wyposażone w tablice interaktywne, projektory, głośniki czy interaktywne monitory dotykowe.

Międzyszkolna Sieć Współpracy szkół

Katolicka Szkoła Podstawowa w Pobierowie uczestniczy w rządowym programie  „Aktywna tablica”. Jednym z podjętych działań jest utworzenie z innymi szkołami międzyszkolnej sieci współpracy.

Międzyszkolną Sieć Współpracy nauczycieli   stosujących TIK w nauczaniu tworzą:

- Katolicka Szkoła Podstawowa w Pobierowie

- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Niechorzu

- Zespół Szkół Sportowych w Rewalu

- Publiczna Szkoła Podstawowa w Cerkwicy

Zadania Międzyszkolnej Sieci Współpracy:

- uczestniczenie przez przynajmniej jednego nauczyciela szkoły w międzyszkolnych sieciach współpracy nauczycieli stosujących TIK w nauczaniu;

- udział w co najmniej 3 spotkaniach organizowanych w ramach międzyszkolnych sieci współpracy nauczycieli;

- zorganizowanie co najmniej dwóch lekcji otwartych z wykorzystaniem TIK w nauczaniu;

- dzielenie się przyjętymi rozwiązaniami i doświadczeniami z innymi nauczycielami przez udostępnienie opracowanych scenariuszy zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem TIK, przykładów dobrych praktyk.

Szkoła dobrych praktyk

Zespół do spraw „Aktywnej Tablicy” w ZSO w Pobierowie:

Beata Bresler – przewodnicząca

Emilia Podgórska- Lanczak